Pomysły na walentynki - Walentynki

Jak świętować Dzień Singla? Co robić na randce solo?

2024-02-13 09:39:44

Przed nami święto zakochanych - Walentynki. Jednak aż 62% Polaków uważa, że warto świętować również Dzień Singla, który przypada na 15 lutego, jako alternatywę dla Dnia Zakochanych. Aplikacja mobilności miejskiej FREENOW przeprowadziła badanie wśród mieszkańców polskich miast, które potwierdza, że Polacy, niezależnie czy w związku, czy nie - chętnie spędzają czas sami ze sobą. 1 na 5 singli decyduje się zabrać siebie na randkę „solo”. Aż 70% badanych przynajmniej raz wybrało się samotnie do restauracji, a ponad połowa do kina.

W skrócie:

  • 62% Polaków uważa, że warto świętować Dzień Singla, a 1 na 5 singli pójdzie tego dnia na randkę z samym sobą.
  • Single, wychodząc bez osób towarzyszących, chętnie wybierają się do kina lub SPA (74%), a także do restauracji (72%).
  • Aż 3 na 4 badanych, wybierając się na randkę, najchętniej zamawia przejazd taksówką.

randka solo dzień singlaPolecamy zobaczyć też: Jak spędzić Walentynki, będąc singlem? - 5 pomysłów

W badaniu przeprowadzonym wśród 4 tysięcy użytkowników FREENOW z 25 polskich miast wzięło udział 23% osób w związku małżeńskim, 44% w stałym związku i 33% singli. Blisko połowa ankietowanych mających swoje drugie połówki, najchętniej spędza Walentynki na romantycznych kolacjach, ale jak się okazuje, status związku wcale nie wyklucza singli z celebrowania święta zakochanych. 1 na 5 singli pójdzie tego dnia na randkę z samym sobą, a dla 36% jest to dobra okazja, by spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Co trzeci singiel uważa jednak, że Walentynki bywają dla nich przytłaczające. Połowie respondentów zdarzyło się odczuć uprzedzenia w różnych sytuacjach społecznych ze względu na bycie singlem. Przez znaczną większość wszystkich badanych pozytywnie oceniany jest zatem fakt, że istnieje również Dzień Singla.

Jak więc single spędzają czas w pojedynkę? Aż 74% najchętniej wybiera się do kina lub SPA, a także do restauracji (72%). Niemal połowa ankietowanych singli (46%) przynajmniej raz podróżowała samotnie w kraju lub zagranicą. Dla porównania podróże „solo” są rzadszym doświadczeniem wśród osób w związkach (35%) oraz będących po ślubie (33%). Single, o wiele chętniej niż ankietowani posiadający partnerów, wybierają się do teatru lub na stand-up (27% vs. 19%). Co zaskakujące, badanie FREENOW wykazało, że osoby w związkach równie chętnie jak single wyszliby samotnie do klubu lub baru, gdzie nikogo nie znają (po 25% z każdej grupy).

Dlaczego ankietowani tak chętnie wychodzą w pojedynkę? 65% singli podkreśla, że lubi spędzać czas sam na sam ze sobą, a 1 na 5 z nich dostrzega w takich wyjściach szansę na poznanie nowych osób. Blisko połowa (44%) osób będących w związkach również szuka okazji do spędzania czasu w samotności, ale co trzeci ankietowany woli spędzać czas z bliskimi.

Przeczytaj także: Polacy w Walentynki: kolacja, prezenty i seks [Wyniki badania]

Aż 3 na 4 respondentów FREENOW wskazało, że wychodząc na randkę, preferuje pojechać na nią zamawiając przejazd taksówką, która jest na szczycie listy wybieranych środków transportu. Gdy ankietowani wychodzą na miasto bez towarzystwa, również najchętniej przemieszczają się taksówką. Powód jest prosty — niemal 1/3 badanych uważa, że jest to bardziej wygodne. Co piąta osoba podkreślała, że nie ma swojego auta, a taksówką jest szybciej.

FREENOW, aby ułatwić singlom i osobom w związku wybranie się na randkę — niezależnie czy z kimś, czy „solo” — przygotowało kod zniżkowy „SELFLOVE”, który oferuje 40% tańszy przejazd do 18 lutego 2024 roku. 

Wyniki ankiety FREENOW potwierdziły, że Dzień Singla, obchodzony 15 lutego, nie musi być celebrowany wyłącznie przez osoby, które nie posiadają partnera. Może być to również doskonała okazja dla wszystkich pozostających w stałych związkach, by wsłuchać się w swoje potrzeby i spędzić miło czas ze samym sobą. Niezależnie od tego, czy jest się singlem, czy nie, warto czasem wybrać się na „randkę solo”.

ip

fot. pixabay.com/StockSnap


Słowa kluczowe: self date, samotność w walentynki, sposoby na samotność
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
pierwsza randka
4 sposoby na poznanie kogoś w dniu walentynek

Czy to dobry moment na randkę?

10 piosenek idealnych na Walentynki [ZESTAWIENIE]
10 piosenek idealnych na Walentynki [ZESTAWIENIE]

Zobacz, co warto dodać do walentynkowej playlisty!

Polecamy
Walentynki kino i Netflix
Filmy na Walentynki 2022 - premiery w kinach i na Netflix

Jeśli lubicie komedie romantyczne, to jest w czym wybierać!

Walentynki na Netflix
Filmy na Walentynki 2021. Polecane tytuły na Netflix

W tym roku warto zafundować sobie romantyczny seans online.

Polecamy
Ostatnio dodane

Walentynki

Walentynki (Dzień Zakochanych) to czas wysyłania życzeń i wierszyków nie tylko za pomocą kartek walentynkowych ale i SMSów miłosnych.

W naszym serwisie znajdziesz i wyślesz wspaniałe kartki walentynkowe. Do kartki możesz dopisać życzenia walentynkowe lub piękne wierszyki miłosne.

Nie lubisz wysyłać kartek? Wyślij SMSa miłosnego! Z nami znajdziesz ciekawego SMSa, wejdź i wysyłaj SMS miłosne.

Popularne
20 pytań, ktÃłre warto zadać partnerowi/partnerce w Walentynki
20 pytań, które warto zadać partnerowi/partnerce w Walentynki

Zadawanie pytań może wzmocnić relację.

Jak spędzić ciekawe Walentynki z drugą połÃłwką?
Jak spędzić ciekawe Walentynki z drugą połówką?

Jak sprawić, żeby ten dzień był wyjątkowy?

10 piosenek idealnych na Walentynki [ZESTAWIENIE]
10 piosenek idealnych na Walentynki [ZESTAWIENIE]

Zobacz, co warto dodać do walentynkowej playlisty!