Ciekawostki - Walentynki

Polacy w Walentynki: kolacja, prezenty i seks [Wyniki badania]

2024-02-12 12:46:28

Najważniejsza dla Polaków w związku jest bliskość i docenianie drugiej osoby poprzez małe gesty. Lubimy przede wszystkim charakter i osobowość partnera. W Walentynki chcemy okazywać miłość i celebrować święto.  Jak wynika z badania „Jak Polacy sprawdzają się w związku?” serwisu Prezentmarzeń, aż 72% Polaków uważa, że prawdziwa miłość istnieje, a 76% respondentów wskazało, że świętuje Walentynki. Dla większości z nas zarówno mężczyźni jak i kobiety postrzegają miłość tak samo, są to po prostu uczucia (56%). Kiedy druga połówka nie chce obchodzić Walentynek, mamy z tym problem (53%).

Walentynki randka paraW tym roku w Walentynki Polacy planują głównie wyjście do restauracji lub kina (45%), wyjazd w romantyczne miejsce (31%), pobyt w domu i miło spędzony czas (16%). Co trzeci Polak na prezenty w Walentynki przeznacza od 100 – 200 zł, a 27% ankietowanych od 200 – 300 zł.

- W Walentynki najchętniej okazujemy miłość zabierając nasza drugoą połówkę na kolację (38%), romantyczny pobyt w SPA (22%), poprzez czas spędzony we dwoje obojętnie jak (21%) oraz robiąc coś spektakularnego np. lot balonem (19%). Wybierając prezenty ankietowani wskazali na kurs tańca dla dwojga (29%), voucher do realizacji (25%), wspólną sesję zdjęciową (24 %), kwiaty i mały upominek (22%) - mówi Aleksandra Skimina z serwisu Prezentmarzeń.

Co trzeci Polak uważa, że w związku najważniejsze jest docenianie drugiej osoby (39%) i pokazywanie, że jest dla nas najważniejsza (31%). Filarem udanego związku są codzienne małe gesty (36%), szacunek i zaufanie (25%), rozmowa i wsparcie (22%). Co ciekawe namiętność i seks jako fundamenty relacji wskazuje jedynie 17% ankietowanych.

Kobiety wyrażają miłość głównie poprzez chęć bycia blisko (35%). Mówią „kocham Cię” (22%), a także kupują prezenty (23%). Mężczyźni głównie wręczają kwiaty, zabierają na kolacje (37%), także kupują prezenty (25%) i po prostu mówią „kocham Cię” (22%).

Najbardziej w drugiej osobie doceniamy charakter (31%), osobowość (28%), dobroć, uczciwość, prawdomówność (22%) oraz inteligencję (19%). Partner w związku najbardziej imponuje nam umiejętnością obracania życia w przygodę (33%), wsparciem emocjonalnym (27%), wspólnym odciążeniem w obowiązkach (21%) oraz pogodą ducha i optymistycznym podejściem (19%).

Wybierając relację najczęściej kierujemy się wspólnym kierunkiem i perspektywą życia (36%), zaradnością partnera (28%), chęcią posiadania dzieci (27%), mniej ważne są dla nas poglądy religijne (9%). Najczęstsze gesty, które wyrażają miłość to głaskanie i trzymanie za rękę (29%), przytulanie (26%), całowanie (25%) oraz seks (20%). Aż 89% ankietowanych nie wybaczyłoby zdrady i dla 67% ważna jest formalizacja w związku.

Badanie sondażowe „Jak Polacy sprawdzają się w związku” zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1342 respondentów w formie ankiety online i w punktach stacjonarnych w lutym 2024.

Polecamy zobaczyć też:

Jak spędzić ciekawe Walentynki z drugą połówką?

Niesztampowe sposoby wyrażania miłości w dniu Walentynek

MD/ip

fot. pixabay.com/freestocks-photos

Słowa kluczowe: prezent marzeń, jak obchodzić walentynki, jak okazywać uczucia, Aleksandra Skimina
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Walentynki randka para
Polacy w Walentynki: kolacja, prezenty i seks [Wyniki badania]

Jak Polacy sprawdzają się w związku?

walentynki w innych krajach
Walentynki w innych krajach

Słoweńcy wierzą też, że tego dnia ptaki łączą się w pary. Aby móc zobaczyć to na własne oczy, trzeba wyjść w pole... boso.

Polecamy
serce
5 ciekawostek o walentynkach, którymi możesz zaimponować drugiej połówce!

Dowiedz się więcej na temat święta obchodzonego niemal całym świecie!

rodzinne Walentynki
Family Valentine's Day - na czym polegają rodzinne Walentynki?

Walentynki coraz częściej nie są już tylko dniem zakochanych w sobie partnerów.

Polecamy
Ostatnio dodane

Walentynki

Walentynki (Dzień Zakochanych) to czas wysyłania życzeń i wierszyków nie tylko za pomocą kartek walentynkowych ale i SMSów miłosnych.

W naszym serwisie znajdziesz i wyślesz wspaniałe kartki walentynkowe. Do kartki możesz dopisać życzenia walentynkowe lub piękne wierszyki miłosne.

Nie lubisz wysyłać kartek? Wyślij SMSa miłosnego! Z nami znajdziesz ciekawego SMSa, wejdź i wysyłaj SMS miłosne.

Popularne
20 pytań, ktÃłre warto zadać partnerowi/partnerce w Walentynki
20 pytań, które warto zadać partnerowi/partnerce w Walentynki

Zadawanie pytań może wzmocnić relację.

Jak spędzić ciekawe Walentynki z drugą połÃłwką?
Jak spędzić ciekawe Walentynki z drugą połówką?

Jak sprawić, żeby ten dzień był wyjątkowy?

10 piosenek idealnych na Walentynki [ZESTAWIENIE]
10 piosenek idealnych na Walentynki [ZESTAWIENIE]

Zobacz, co warto dodać do walentynkowej playlisty!