Pomysły na walentynki - Walentynki

Jak napisać list miłosny?

Sentencje o miłości

2018-02-05 16:13:48

Miłość to skomplikowane uczucie, którego boi się wiele ludzi. Nie należy jednak się go wstydzić, ponieważ jest to w końcu najważniejsza wartość, którą obdarzamy drugą osobę. Możemy wyznać naszą sympatię w Walentynki, gdyż jest to idealny dzień do przekazywania swoich sentencji o miłości. Warto zrobić to, pisząc na papierze swoje uczucia. Zobacz, jak napisać list miłosny.

Zobacz, jak prawidłowo przygotowywać kartki na Walentynki.

Walka ze strachem

Wykonanie kartki na Walentynki powinniśmy zacząć od wyrzucenia z głowy wszystkich myśli o tym, że może się nie udać. Musimy przestawić nasz umysł w stronę osoby, do której kierujemy nasze uczucia. W ten sposób będziemy mogli, pisząc list do dziewczyny, zawrzeć wszystkie nasze pozytywne emocje.

Wygląd

Wszystkie listy miłosne powinny być atrakcyjne wizualnie. Dlatego przed przystąpieniem do pisania, powinniśmy zadbać o ładny, najlepiej zdobiony, kawałek papieru, który umieścimy w zadbanej kopercie.

Jak pisać list?

Przede wszystkim poprawnie językowo. Warto przygotować sobie słownik, który pomoże nam w pisaniu i pozwoli uniknąć błędów ortograficznych, interpunkcyjnych oraz językowych. Dzięki temu sam tekst stanie się też przystępny i zrozumiały.

Romantyczne powitanie i pożegnanie

Każdy list miłosny do ukochanej powinien zawierać początek i koniec, a to oznacza, że trzeba pomyśleć o zwrotach, które pozwolą nam nie zniechęcić drugiej osoby do czytania. Dlatego warto skupić się na konkretnych słowach, uwidaczniających istotę wiadomości, czyli np. "Kochana". Pamiętajmy jednak, żeby unikać zwrotów typu "Moja". W tej sytuacji dziewczyna, do której zwracamy się w liście, może pomyśleć, że traktujemy ją przedmiotowo.

Uczucia najważniejsze

Wiele osób zastanawia, jak się pisze list. W ten sposób zapomina się jednak o uczuciach, które są najważniejsze w miłosnej formie takiej wiadomości. Tekst może być naprawdę krótki, nawet jednozdaniowy, jeśli odzwierciedlimy w ten sposób to, co naprawdę czujemy.

Wierszyk na Walentynki

Czasami może nam być łatwiej komuś napisać coś w formie wiersza. Wystarczy znaleźć tylko odpowiednie rymy i już jesteśmy w stanie stworzyć coś dla dziewczyny. Warto wykorzystać też znane aforyzmy o miłości lub wymyślić samemu jakąś myśl przewodnią listu.

Ważna rola dodatków

W liście miłosnym dla niej należy także pamiętać o czymś, co można dołączyć do koperty. Dla dziewczyny najlepszy będzie kwiatek lub czekolada. Niektóre podarunki mogą okazać się jednak nietrafione i dlatego warto zobaczyć, jakie są najgorsze prezenty na Walentyki.

Jeśli uważasz, że pisanie listu nie jest dla ciebie, zapoznaj się z tekstami na podryw i wyznaj ukochanej miłość w inny sposób!

PW

Fot. Pexels.com

Słowa kluczowe: aforyzmy o miłości, jak pisać list, jak sie pisze list, kartki na Walentynki, wierszyk na walentynki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Najlepsze gry na walentynki dla singli i dla par

Czas przed komputerem można spędzać różnie... np. grając samotnie lub wspólnie!

dla singli
Walentynki w oczach singla - koszmar czy zwykły dzień?

Czy Walentynki to święto tylko dla zakochanych?

śniadanie
Filmy dla zakochanych par na walentynki

Spis 10 najlepszych filmów na wieczór we dwoje.

Polecamy
Walentynki w kinie Zorza
Walentynki w kinie Zorza Rzeszów

Filmowe (i nie tylko) rewelacje, poczęstunek oraz masa dodatkowych atrakcji - oto jak wygląda oferta kina Zorza w dniu święta zakochanych.

Muzyczna premiera w Rampie
Muzyczna premiera w Rampie Warszawa

Taniec i najsłynniejsze songi miłosne z musicali Webbera, Schwartza, Bernsteina i Eltona Johna. Już 31 stycznia o godz. 19:00 w Teatrze Rampa premiera "MusicaLove".

Ostatnio dodane
Najlepsze gry na walentynki dla singli i dla par

Czas przed komputerem można spędzać różnie... np. grając samotnie lub wspólnie!

dla singli
Walentynki w oczach singla - koszmar czy zwykły dzień?

Czy Walentynki to święto tylko dla zakochanych?

Walentynki

Walentynki (Dzień Zakochanych) to czas wysyłania życzeń i wierszyków nie tylko za pomocą kartek walentynkowych ale i SMSów miłosnych.

W naszym serwisie znajdziesz i wyślesz wspaniałe kartki walentynkowe. Do kartki możesz dopisać życzenia walentynkowe lub piękne wierszyki miłosne.

Nie lubisz wysyłać kartek? Wyślij SMSa miłosnego! Z nami znajdziesz ciekawego SMSa, wejdź i wysyłaj SMS miłosne.

Konkurs Ziaja