Pomysły na walentynki - Walentynki

Walentynki w oczach singla - koszmar czy zwykły dzień?

2020-02-07 12:10:57

14 lutego - przedstawienie tego święta chyba jest zbędne. A może jednak? Czy pod przykrywką przesłodzonych lizaków w kształcie serduszek i niewinnie ściętych czerwonych róż kryje się coś więcej? Bycie singlem w walentynki to koszmar czy zbawienie?

Walentynki - święto czy obowiązek?

Jedni z nas czekają na Walentynki cały rok. Przecież to dzień, w którym w wyjątkowy sposób możemy wyznać uczucia swojej drugiej połowie, zapalić świece i spędzić romantyczny wieczór, patrząc sobie godzinami głęboko oczy. Czy może być lepiej?  Pewnie nie. Idąc jednak tą drogą nasuwa się pytanie - co z tą drugą częścią społeczeństwa? Co z ludźmi, którzy nie mają drugiej połówki? Czy walentynki kładą na nich wyrok wiecznego smutku i osamotnienia?

Okiem singla

Patrząc odrobinę z boku na zachowanie singli, a przede wszystkim SINGIELEK, w ten jeden dzień w roku, można legalnie zacząć wołać o pomstę do nieba. Jedyny scenariusz, jaki przewidują na wieczór to zaszycie się w ciemnym kącie swojego małego, przytulnego pokoju i ciche pochlapiwanie nad losem. Podkreślmy zwrot "ciche pochlapiwanie", bo przecież musi być na tyle ciche, żeby przypadkiem sąsiedzi nie usłyszeli, że siedzicie SAMI w domu W WALENTYNKI. To bardzo ważne, dlatego zapamiętajcie na wieki - życie singla w ten dzień przechodzi na tryb INCOGNITO. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten z nas, kto tak nie robił. Mimo to, drodzy państwo, jesli też tak postrzegacie ten dzień, przychodzimy do was z  dobrą wiadomością: Wcale nie musi tak być! Święto Walentego nie jest tak straszne, jak się nam wszystkim wydaje!

Miłość zakochaniu nie równa

Przede wszystkim warto zastanowić się czy przy słowie miłość i zakochanie można postawić znak równości. "Zakochanie" to proste słowo. Można zakochać się w kimś, można zakochać się w czymś. Generalnie, nie mamy problemu z indentyfikowaniem tego wyrazu w naszym słowniku. Ale czym jest ta cała "miłość"? Tu już pojawia się problem. Definicji jest wiele, ale tak naprawdę dla każdego miłość będzie zupełnie inna. Dla jednych to gęste, truskawkowe koktajle, rodzinne zdjęcia na komodzie, obiad w McDolnadzie, zapach świeżej kawy. Dla innych to rzucanie się świeżo skoszoną trawą, kilkugodzinne rozmowy przez telefon, wyjście do  teatru, słuchanie ulubionej playlisty, czy przeczytanie dobrej książki. Słowo "miłość" ma tak wiele znaczeń, że ograniczanie je tylko do słowa "zakochanie" jest nie na miejscu. Święto miłości nie równa się ze świętem zakochanych. Nie ma po co się tak zawężać w świecie. Swoją drogą, ciekawe jest też to, że podobno św. Walenty to również patron psychicznie chorych. Czy świat sugeruje nam połączenie słów miłość i choroba psychiczna? Warto się zastanowić.

Smutna prawda

Statystyki dotyczące walentynek są zdumiewające. Szczęśliwi single zapytani co sądzą o tym święcie w styczniu, w 54% uznali je za miłą i uroczą tradycję, natomiast po  zadaniu tego samego pytania 14 lutego już w 39% odpowiedzieli, że odczuwają smutnek i przygnębienie w związku ze swoim stanem matrymonialnym, a 6% odpowiedziało, że tęskni za byłym partnerem. Czy to oznacza, że walentynki zmieniają szczęśliwych ludzi w chodzące bomby rozpaczy i samotności? Na to wygląda. I po co to wszystko?

Bądz jak Bridget!

Nie dajmy się zwariować! Kto powiedział, że walentynki są tylko dla par? Istnieją miliony sposobów na to, żeby ten dzień był wyjątkowy również dla singla. Wszystkim nam na pewno znana jest historia Bridget Jones, samotnej, przebojowej i zupełnie samowystraczalnej kobiety. Jeśli zechcesz to może być swięto twoje i tylko twoje!

Zarządzamy hasło walentynek 2020: Bądź jak Bridget! Wydaj połowę wypłaty w ulubionym sklepie, zrób sobie relaksującą kąpiel, wyjdź z przyjaciółmi na piwo, idż do kosmetyczki, albo olej wszystko i po prostu posiedź przed telewizorem. Tylko ty, chipsy i ulubiony film, nawet ten przeznaczony tylko dla zakochanych, a co! Wyjdź z kąta i spędź ten dzień najlepiej jak się da! Przecież już 15 lutego Dzień Singla! Zobaczymy jak poradzą sobie z nim pary...

Pamiętajmy, że walentynki to przede wszystkim święto miłości. Miłości do innych ludzi, ale przede wszystkim miłości do samego siebie. I nie chodzi tu o samouwielbienie, bo ze skrajności w skrajność też nie wolno popadać. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że brak życiowego partnera nie skreśla nas z listy świętujących. Dobra impreza? Nie ma sprawy! Zaskakująco prosta ta recepta na walentynki, prawda? I tak trzeba żyć!

Gabriela Biega

źródło statystyk: ankieta na portalu randkowym Przeznaczeni.pl

fot. pixabay/Alexas_Fotos

Słowa kluczowe: walentynki 2020, walentynki dla singli, święto zakochanych, 14 lutego, pomysł na walentynki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Najlepsze gry na walentynki dla singli i dla par

Czas przed komputerem można spędzać różnie... np. grając samotnie lub wspólnie!

dla singli
Walentynki w oczach singla - koszmar czy zwykły dzień?

Czy Walentynki to święto tylko dla zakochanych?

śniadanie
Filmy dla zakochanych par na walentynki

Spis 10 najlepszych filmów na wieczór we dwoje.

Polecamy
Najlepsze gry na walentynki dla singli i dla par

Czas przed komputerem można spędzać różnie... np. grając samotnie lub wspólnie!

Zobacz najciekawsze pomysły na własnoręcznie zrobione upominki walentynkowe!
Najlepsze prezenty DIY na walentynki

Zobacz najciekawsze pomysły na własnoręcznie zrobione upominki walentynkowe!

Ostatnio dodane
Najlepsze gry na walentynki dla singli i dla par

Czas przed komputerem można spędzać różnie... np. grając samotnie lub wspólnie!

dla singli
Walentynki w oczach singla - koszmar czy zwykły dzień?

Czy Walentynki to święto tylko dla zakochanych?

Walentynki

Walentynki (Dzień Zakochanych) to czas wysyłania życzeń i wierszyków nie tylko za pomocą kartek walentynkowych ale i SMSów miłosnych.

W naszym serwisie znajdziesz i wyślesz wspaniałe kartki walentynkowe. Do kartki możesz dopisać życzenia walentynkowe lub piękne wierszyki miłosne.

Nie lubisz wysyłać kartek? Wyślij SMSa miłosnego! Z nami znajdziesz ciekawego SMSa, wejdź i wysyłaj SMS miłosne.

Popularne
Eliksir miłosny
Eliksir miłosny

Walentynki to dzień, który zakochani chcieliby obejść w wyjątkowy sposób. Kluby, kafejki i restauracje są przepełnione, wszędzie ścisk i żadnej intymności. Alternatywą do wyjścia „na miasto" może być romantyczna kolacja we własnym domowym zaciszu.

Kim był św. Walenty?
Kim był św. Walenty?

Był z wykształcenia lekarzem, a z powołania duchownym (może nawet biskupem rzymskim).

Pomysł na walentynkową noc
Pomysł na walentynkową noc

Jak zaskoczyć ukochaną osobę w Walentynowy dzień? Co zrobić, jeżeli zabraknie ci pomysłu? To nie takie trudne, wcale nie musisz mieć dużo pieniędzy czy wyjechać na Hawaje. Wystarczy własna inwencja twórcza by ten jedyny dzień w roku był niezapomniany dla was dwojga.