Ciekawostki - Walentynki

Jak rozpoznać miłość?

Czym jest miłość?

2018-02-12 09:10:14

Wiele osób próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest miłość? To największe i najsilniejsze uczucie jest motywem przewodnim wielu filmów, piosenek, można jest dostrzec praktycznie na wszystkich płaszczyznach naszego życia. Czy jednak wiemy jak rozpoznać miłość? A może mylimy prawdziwą miłość z totalnie innym uczuciem?

drewniane serca

Czym jest miłość?

Miłość to najsilniejsze uczucie, którym możemy obdarzyć drugiego człowieka. Takie uczucie przejawia się przede wszystkim ogromną dojrzałością oraz świadomością. Nie bez powodu tak wiele związków w początkowej fazie rozwoju nie przechodzi próby czasu i rozpada się. Związane jest to z fascynacją oraz zauroczeniem, którym kierują się osoby w danej relacji. Dopiero po jakimś czasie między dwoma osobami może zrodzić się miłość, która cechuje się braniem odpowiedzialności za drugą osobą oraz tym, że zaczynamy żyć razem, a nie osobno. Każde działanie, decyzja, która dotyczy wspólnych spraw powinna być podejmowana przez dwie osoby.

Prawdziwa miłość

Prawdziwa miłość nie jest egoistyczna, przejawia się ogromnym zrozumieniem i bardzo silną więzią z drugą osobą. W przypadku nieporozumień, nie odchodzi i nie kończy się ot tak, ale walczy z całych sił. Będąc w relacji, gdzie między ludźmi pojawia się naprawdę mocne uczucie, ludzie nie dają za wygraną w momencie kryzysu i niepowodzeń. Prawdziwa miłość scala i łączy partnerów silną więzią, którą nie tak łatwo jest rozwalić. Czy więc uczucie tak mocne może się kiedyś skończyć? Cały sens miłości polega na tym, że w relacji obie strony tak samo walczą o związek i tak samo się starają. Uczucie zbudowane jest na silnych fundamentach, pozbawionych kłamstw i oszustw. Jeśli partnerzy będą cały czas dbać o to, aby w związku panowała harmonia to żadne przeciwności losu nie będą w stanie zepsuć ich uczucia. Sporo osób zastanawia się jednak, jak rozpoznać miłość? Jeśli relacja nabiera poważnego wyrazu, a my czujemy, że mimo tego, że fascynacja i zauroczenie mineło nadal pragniemy jeszcze więcej, to na pewno rozpoznamy, czy owe uczucie jest prawdziwą miłością.

Jak znaleźć miłość?

Nie ma recepty na znalezienie miłości. Na pewno nie możemy zamykać się na świat i otoczenie, mimo klęsk w związku i niepowodzeń. Absolutnie nie powinniśmy desperacko szukać osoby, z którą spędzimy całe życie, bo zazwyczaj działa to na opak. Miłość przychodzi wiele razy totalnie nieproszona, z zaskoczenia "atakuje" nas i wdziera się w nasze życie, odwracając je do góry nogami. Ale może właśnie o to chodzi, żeby to najsilniejsze uczucie tak mocno zmieniło nas, abyśmy w końcu byli szczęśliwi. Z odpowiednią osobą oczywiście.

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: miłość, związek, jak znaleźć miłość, jak poznać miłość
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wilki szare
Walentynki u zwierząt. Czy się zakochują i chodzą na randki?

Dzień zakochanych to dobra okazja do poznania miłosnych zwyczajów u zwierząt. Mówi o tym Prezes Zarządu Zoo Wrocław.

zakochana para walentynki 2020
Walentynki 2020 okiem Polaków. Czy obchodzimy święto zakochanych?

Jaki procent z nas obchodzi walentynki? Te dane mogą zadziwić!

Święto zakochanych w rÃłÅźnych częściach globu.
Najpopularniejsze zwyczaje walentynkowe na świecie

Poznaj zwyczaje walentynkowe, jakie panują w różnych miejscach na świecie!

Polecamy
Co zrobić, aby związek trwał i trwał?
Co zrobić, aby związek trwał i trwał?

Co zrobić, aby nie zgubić się w dzisiejszym świecie i pielęgnować związek w odpowiedni sposób?

Ostatnio dodane
wilki szare
Walentynki u zwierząt. Czy się zakochują i chodzą na randki?

Dzień zakochanych to dobra okazja do poznania miłosnych zwyczajów u zwierząt. Mówi o tym Prezes Zarządu Zoo Wrocław.

zakochana para walentynki 2020
Walentynki 2020 okiem Polaków. Czy obchodzimy święto zakochanych?

Jaki procent z nas obchodzi walentynki? Te dane mogą zadziwić!

Walentynki

Walentynki (Dzień Zakochanych) to czas wysyłania życzeń i wierszyków nie tylko za pomocą kartek walentynkowych ale i SMSów miłosnych.

W naszym serwisie znajdziesz i wyślesz wspaniałe kartki walentynkowe. Do kartki możesz dopisać życzenia walentynkowe lub piękne wierszyki miłosne.

Nie lubisz wysyłać kartek? Wyślij SMSa miłosnego! Z nami znajdziesz ciekawego SMSa, wejdź i wysyłaj SMS miłosne.

Konkurs Ziaja