Archiwum - Walentynki

Ananas zamiast róży, czyli oryginalne walentynki

2009-01-29 16:42:59
 Czy walentynki kojarzą ci się z kartkami, perfumami i poduszkami w kształcie serca? Nie powinny. To z czym twoja najbliższa osoba będzie kojarzyć dzień świętego Walentego zależy wyłącznie od ciebie i twojej inwencji twórczej. A w młodej studenckiej głowie, ma ona nieskończony potencjał!

Oryginalnie nie znaczy drogo!
Nigdy nie zapomnę jedynych walentynek, kiedy to mój ówczesny chłopak zamiast tradycyjnej róży przyniósł mi ananasa z kokardą zawiązaną wokół jego zielonej strzechy. Tamten gest jest dla mnie swego rodzaju symbolem, jak jednocześnie oprzeć się komercji i pokazać, że dzień zakochanych można spędzić inaczej niż wszyscy. Od tej pory sama starałam się o to, żeby moje niespodzianki- nie tylko walentynkowe, ale też urodzinowe czy świąteczne wyróżniały się czymś szczególnym. Skoro daję prezent osobie, którą kocham, nie wypada wręcz wymigiwać się brakiem pomysłu. Inspiracji trzeba jednak szukać już wcześniej. Rok później walentynki spędzałam na pikniku… w palmiarni. Jak?! Da się namówić „władze wyższe”! By zrobić coś oryginalnego wystarczy namówić i podziałać urokiem osobistym na kogoś, kto może się na to zgodzić. Łapówki rzecz jasna też wchodzą w grę, choć osobiście jestem wielkim przeciwnikiem białych kopert- ale cóż! Czego się nie robi dla miłości.

Spełnij marzenia...
Innym razem podpowiedziałam koleżance, której chłopak był fanem motoryzacji ekstremalnej, aby załatwiła mu metodą na furkotanie rzęs, przejażdżkę dźwigiem. Panowie na budowie mieli taki ubaw widząc ją w szpilkach (i kasku!) zmierzającą w ich kierunku, że nie potrafili powiedzieć nie. Chłopak był w siódmym niebie!

Inna koleżanka, której mężczyzna od lat wyjeżdżał na zloty rycerzy średniowiecznych przez cały rok motywowała znajomych z akademika, żeby przynosili jej zawleczki z piwa. Kiedy uzbierała ich wystarczająco dużo, połączyła je nitami łańcuszka i stworzyła srebrną kolczugę rycerską, w której z przodu zielonymi zawleczkami „wyhaftowała” jego rycerski pseudonim. Ten przykład leży już na pograniczu ekstremum, ale jego reakcja wystarczyła za całe poświęcenie, które w to włożyła.

Znałam również chłopaka, który naprawdę zagrał dziewczynie pod oknem serenadę, mimo że mieszkała w bloku na czwartym piętrze i wszyscy sąsiedzi wyglądali przez okna, nie mogąc się nadziwić temu widokowi. Inny z kolei po raz pierwszy w życiu zrobił zupę. Jej ulubioną. Pomidorową. Wcześniej nie do końca wychodziła mu nawet herbata. Na moim roku był też chłopak, który zapisał siebie i swoją dziewczynę na kurs tańca, mimo że wcześniej wzbraniał się rękami i nogami, że za nic nie będzie wywijał na parkiecie.

Jedenaste: słuchaj!
Skąd wziąć takie pomysły? Po pierwsze słuchać. Jest bardziej niż oczywiste, że o swoich marzeniach zawsze mówimy przy osobie, która słucha tego, co mamy do powiedzenia. Jedni marząc, gadają o czymś jak najęci, inni wspomną tylko półsłówkiem i więcej nie powtórzą. Takie słowa należy zapamiętywać lub zapisywać. I nawet jeśli miałyby wymagać od nas więcej wysiłku niż zwykle wkładamy w prezenty, to chyba warto się o to postarać, bo na pewno zostaną zapamiętane na dłużej niż zestaw kosmetyków w pudełku w serduszka, wystawiony przy kasie w supermarkecie. Wyjątkowe dni to nie data i komercja, ale nastrój jaki stworzymy i spełnienie marzeń najbliższych osób.

Agnieszka Zięba
(agnieszka.zieba@dlastudenta.pl)
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Aquapark na Walentynki i piąte urodziny
Aquapark na Walentynki i piąte urodziny Wrocław

Urodzinowo-walentynkowy weekend w Aquaparku

Walentynki Pole Dance w Łodzi
Walentynki Pole Dance w Łodzi Łódź

Na Walentynki - zatańcz na rurze!

Impact Festival: Korn i Rammstein taniej 14 lutego
Impact Festival: Korn i Rammstein taniej 14 lutego

14 lutego do sprzedaży trafiły bilety i karnety w specjalnej cenie!

Polecamy
Kawa lub herbata za jeden grosz
Kawa lub herbata za jeden grosz Poznań

Dobre wieści dla wszystkich zakochanych w kawie i książkach.

Sześć walentynkowych gadżetów od Logitech
Sześć walentynkowych gadżetów od Logitech

Jeśli szukasz prezentu dla swojej drugiej połówki, pomyśl o gadżetach, które ułatwią codzienną komunikację oraz umożliwią wygodne korzystanie z rozrywki.

Ostatnio dodane
Aquapark na Walentynki i piąte urodziny
Aquapark na Walentynki i piąte urodziny Wrocław

Urodzinowo-walentynkowy weekend w Aquaparku

Walentynki Pole Dance w Łodzi
Walentynki Pole Dance w Łodzi Łódź

Na Walentynki - zatańcz na rurze!

Walentynki

Walentynki (Dzień Zakochanych) to czas wysyłania życzeń i wierszyków nie tylko za pomocą kartek walentynkowych ale i SMSów miłosnych.

W naszym serwisie znajdziesz i wyślesz wspaniałe kartki walentynkowe. Do kartki możesz dopisać życzenia walentynkowe lub piękne wierszyki miłosne.

Nie lubisz wysyłać kartek? Wyślij SMSa miłosnego! Z nami znajdziesz ciekawego SMSa, wejdź i wysyłaj SMS miłosne.

Konkurs Ziaja